Aankondiging

Collapse
No announcement yet.

Whiplash

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tijd
  • Show
Clear All
new posts

  • Whiplash

    Volgens de arts in mijn EHBO cursus 15 jaar geleden is Whiplash een verzekeringsziekte.



    Deze mooie domeinnaam kan al over een paar minuten van jou zijn. Betalen gaat eenvoudig en vertrouwd via iDEAL. Direct na de betaling ontvang je de verhuiscode per e-mail en kun je aan de slag.
    Last edited by NoTVR; 04-06-09, 18:43.
    Kawa Versys 2010 MX-5 nc White up!

  • #2
    Ik geloof zo dat er best wat mensen zijn die 'last' van hun nek hebben nu daar zo'n mooie term voor verzonnen is. Geen verrassing toch?
    2006 Volvo V70 2.4 (170pk)

    Comment


    • #3
      Oei, en Panda koopt al 10 jaar alleen maar saaie auto's met 6 hoofdsteunen tegen whiplash. :-)

      Ferrari 308 GTB QV (1983)
      Alfa Giulia 1300 (1966)
      Mazda Miata (1990 Daily driver)
      BMW 320Ci (van GF)



      Comment


      • #4
        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
        You know that reality is immaterial

        Comment


        • #5
          Mijn moeder is jaren geleden aangereden en heeft heel lang last van klachten gehad, varierend van duizeligheid, sterretjes zien, misselijkheid en concentratieverlies. Dus ja, ik denk wel dat whiplash echt is en dat je er echt last van kan hebben. Vr4aag ook maar aan Stéphane of hij denkt dat het alleen maar een verzekeringsziekte is.

          Gezien het belang dat bij de nieuwe EuroNCAP wordt gehecht aan whiplash denk ik dat nu eindelijk het risico op whiplash wordt erkend.

          Er even van uitgaand dat je serieus bent.
          All rights reserved. Permission granted to partially copy posts for quoting. Generic remarks do not necessarily apply to specific individuals. Smileys do apply even when not explicitly stated. In case of doubt consider the offending text a joke. A lack of understanding on your side does not constitute a lack of humor on my side. If you still feel offended, HTFU and get a life.

          Comment


          • #6
            Ik zal niet zeggen dat je van een aanrijding- acceleratie/deceleratie trauma geen klachten kan hebben.

            Even een aantal feiten;

            1 een whiplash is ( helaas/gelukkig; streep door wat niet van toepassing is) niet medisch aantoonbaar in de zin dat er weefselschade wordt aangetoond

            2 een whiplash een onbekend fenomeen in een groot deel van de wereld is, ondanks dat daar geen afwijkende incidentie is aangetroffen in acceleratie/deceleratie trauma`s t.ov. West Europa.

            3 als het woord "whiplash" wordt genoemd door een hulpverlener ( arts/fysio/ambu verpeger), het absoluut is aangetoond dat de herstel fase verlengd is.

            4 bij het inhuren van "letselschade specialisten" de herstel tijd enorm verlengd wordt, dit uiteraard t.ov. patiënten die dit niet gedaan hebben.

            5 bij het optreden van klachten na een dergelijk trauma, 90-95% binnen een jaar klachten vrij is, die het niet zijn vaak een verkeerde ziekte perceptie hanteren. Soms secundaire ziektewinst, somatisatie en zelfs conversie.
            If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bullshit!

            When they say nothing's wrong that's when you run

            Comment


            • #7
              Romo jij werkt in de medische wereld toch?

              Maar ik heb ook programma's gezien die uitgebreid vertellen over hoe whiplash ontstaat etc. is dat gewoon dan bullshit? Ik weet effe niet meer welke programma trouwens, maar ik heb het wel een paar keer gezien.

              Comment


              • #8
                Bullshit is wat veel van het goede, er ontstaat wel degelijk rek op het myelum, als ook kapsels en ligamenten.
                Dit is echter niet vertaalbaar in weefselschade, wel in pijn, verminderde bewegelijkheid of een een combinatie van beide. Pijn is nagnoeg niet objectiveerbaar, mobiliteitsverlies wel. (over) rekkingen van weefsels zijn ook niet medisch aantoonbaar en worden puur o.b.v anamnestische gegevens gediagnosticeerd, aanvullende diagnostiek als Röntgen, MRI/CT, echo heeft geen enkele meerwaarde behoudens het uitsluiten van fracturen en afwijkingen die mogelijk al voor het ongeval bestonden ( arthrose)

                Duidelijk is dat ondanks de grote krachten op de aangedane weefsels die tijdens het trauma plaatsvinden er toch sprake van een goedaardig beloop. Therapeutisch is het van belang daar op te wijzen, dit voorkomt somatisatie en ongerustheid en doet de kans op volledig herstel met stip stijgen. Expectatief beleid met uitsluiten van fracturen is zeker verdedigbaar. Dat een klein percentage niet beter wordt is logisch, niet bij iedereen werkt voornoemd beleid.
                If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bullshit!

                When they say nothing's wrong that's when you run

                Comment


                • #9
                  Oooooooooooooooooooooooooooooooooooookeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeee!


                  * zoekt weer naar gebruikte BMWs ipv Saabs en VOlvo's *
                  All rights reserved. Permission granted to partially copy posts for quoting. Generic remarks do not necessarily apply to specific individuals. Smileys do apply even when not explicitly stated. In case of doubt consider the offending text a joke. A lack of understanding on your side does not constitute a lack of humor on my side. If you still feel offended, HTFU and get a life.

                  Comment

                  Working...
                  X